18 Nisan 2009 Cumartesi

bir cumartesi adambendesincilik

havada bi inat var, nazlımu. inadına güzel, inadına sıcak. güneş sıcak, ama benim kadar değil. artık sen nazlimu'sun, ben heidi. ondan kelli oyun yeni başladı.

bir cumartesi.bir adamsendecilik.

kim olduğumuzu bilmediğimizden değil,tamamen üşengeçlikten boş şu sağda görülen yerler sevgili dostlar.ondan kelli üstümde hala dünkü kıyafetlerim var.

yürü ya kulum deyin bana.

14 Nisan 2009 Salı

Here in my shadows,I am safe,I am free...

gözümle görmeden inandım blog.

başımdan aşağı kaynar sular bile dökülmedi.öyle ki gittim bir süre sonra kendime buz gibi bir pepsi alıp höpürdete höpürdete içtim.sakız bile çiğnedim.neredeyse bir sene oluyor.güzel bir hikaye yazıyordum biri geldi çat diye çekti kağıdı önümden.'peki' dedim oturdum bugün çimlere.güneş güzel,çok güzel.'ya ben zaten çok durmayacaktım' dedim.öyle işte.güzel bir gündü.o gün bu gündü.ondan kelli yarın yağmur yağacak belki de.

laf arasında sevgili blog okuyucusu,izlemediysen 'gölgesizler' i izle.sonra da sor kendine:kar neden yağar,kar?
karlar düşmüş ağlamamışım,şimdi mi ağlayacağım bayım?

haa-haa-haaaa!!!

iyi seyirler herkese.

12 Nisan 2009 Pazar

kediler her yerde...

sonunda yaptık nazlı hanımcım. yeni procemizi harekete geçirdik. artık sağa sola laf yetiştireceğimiz ortak bir alanımız var. yaşasın.
yaptık da nasıl yaptık?
başlangıçta bir avuç yiğide meydan okuma düşüncesi çeldi aklımızı. muhtemelen o yiğitlerden biri o anda hemen önümüzdeki masada sigara içmekte olduğu için. neden yapmayalım dedik. onlar yapıyorsa.
yaparız abi dedi çalakalem nazlı hanım, daha iyisini yaparız. varoluşsal acıysa bizde de var en existential angst'ından. istesek bu bilog camiasında çiçek bile açtırırız.
derdimiz var ülen, anlatalım duysunlar o zaman. anlamalarına karışamayız ama, anlamak bilinçli bir eylem çünkü.
isimlerimiz değişecek evet, kahramanlar az çok birbirine benzese de. bunca şeye rağmen aynı şeyleri hissetmek güzel. bazı şeylerin kalıcı olduğunu bilmek güzel. tuhaf bir film festivali repliği bu da. iyi ki film festivali var.

ondan kelli sevdiğimiz bir bağlama sözüdür, bizi de bi yerlere bağlasın diye kullanıyoruz.
iyi akşamlaaaaaar, sevgili okuyucu.

bikedigördümgaliba?

iyi akşamlaaarrr,iyi akşamlaaarr!

sevgili blog okuyucusu;
sen bu bloğu okuduğunda akşam da olsa sabah da olsa ben sana iyi bir akşam dilemek istedim.neticede sabah bile olsa birkaç saate kadar akşam olacak.şimdiden senin için en iyisini temenni ediyorum.çünkü sen şu anda bu bloğu okuyorsan canım kardeşim,o gün birileri arkamdam 'iyi akşamlaarr' diye seslendiği için okuyorsun.hayır bana seslenmedi,hatta kime seslendiyse seslendi umurumda değil.deliydi belki.belki bir tanıdık.ama tanrı'nın 'let there be light' demesi misali bir ışık oldu yolumuzu aydınlattı bu belki de pek mühim ses,ilham kaynaklarından sadece biri.ondan kelli sevgili okuyucu;biz,yani ben 'çalan-kalem' ve 'ala-li-lii heidi' türk solunun yapmadığını yaptık ve bu blogta birleştik.isimlerimiz yolculuğumuz esnasında pek çok kez değişecek.hatta bize bu yolculukta eşlik eden ilham kaynakları,mühim insanlar,dorian gray'ler ve nicesi...zannetmesinler ki durdukları yerde ömür billah kalacaklar.öyle birşey yok sevgili dostlar.unutulmasın ki her şey değişir,sadece film festivali kalır yerinde.

bir de ne demiş ortaçgil;
her şey olur,her şey büyür,her şey biter,hayat kalır.

ortaçgil sever misin heidi? öyleyse devam...